fbpx

Hakkımızda

13 YILDAN FAZLA BİR GEÇMİŞE SAHİP, SÜREKLİ BÜYÜYEN BİR AİLEYİZ

2009 yılında temelleri atılan İstanbul Marmara Spor Okulları, bugün İstanbul'un bir çok farklı lokasyonlarında altyapılarda mücadele eden onlarca takımı, yüzlerce aktif lisanslı sporcuya sahip!

İstanbul Marmara Spor Okulları, 2009 yılında çalışmalarına çocukluk ve gençlik döneminde uzun yıllar profesyonel basketbol oynamış, tam bir basketbol aşığı, İstanbul Üniversitesi mezunu, Savaş KARAKAŞ kuruculuğunda Maltepe Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda özel basketbol okulu olarak başlamıştır.

Başarılı geçen sezonun ardından, 2010 yılında Özel Ahmet Şimşek Koleji Spor Salonunda İstanbul Marmara’nın ikinci şubesi açılmıştır. 2010-2011 sezonunda İstanbul Marmara Spor Kulübü kurularak basketbol altyapı müsabakalarına katılma kararı alınmış ve küçük takımdan A takıma kadar her yaş kategorisinde takımlar kurulmuştur. 2010-2011 sezonunda İstanbul Marmara A Takımı İstanbul üçüncüsü olarak kurulduğu ilk sene İstanbul derecesi yapmıştır. İstanbul Marmara, çalışmalarına 2010-2011 sezonunda bir yenisini ekleyerek İstanbul Üsküdar Lisesi Spor Salonunda üçüncü şubesini açmıştır.​ Üsküdar şubesi ile birlikte daha da güçlenen kadro Üsküdar takımlarını da altyapı liglerine sokarak lisanslı sporcu sayısını ikiye katlamıştır.

Başarılı geçen sezonların ardından kulüp büyümeye devam etmiş Koşuyolu Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda da basketbol okulu şubesini ve altyapı takımlarını oluşturmuştur. İstanbul Marmara Spor Kulübü olarak 2011-2012 sezonundan bu yana liglere katılmakta olan sayısız sporcu yetiştirilmiş Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Anadolu Efes ve benzeri büyük kulüplere sayısız sporcu gönderilerek hiç bir maddi bedel talep etmeden transferlerini sağlamıştır.

İstanbul Marmara her geçen yıl yeni organizasyonlar ve yeni projeler üretmiş ve Türk gençliğine büyük hizmet vermeye devam etmiştir. istanbul Marmara Spor Kulübü günümüze İstanbul’un bir çok farklı lokasyonunda spor okulları ve altyapı takımları ile Türk gençliğine ve Türk sporuna hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul Marmara Spor Kulübü ve Spor Okulları sömestr döneminde Kış Basketbol Kampları, yaz aylarında Yaz Basketbol Kampları, Yaz Spor Okulları ve Sezon Öncesi Hazırlık Kampları düzenlemekte. İstanbul Marmara tamamen iç organizasyon bünyesindeki ekibi ile birlikte, İstanbul’un kanayan yarası olan altyapı takımları için lig, hazırlık maçı ve turnuva açığını görerek 2013-2014 yılından bu yana özel basketbol ligleri düzenlemektedir. Her yıl onlarca takımın katıldığı özel basketbol ligleri, İstanbul Altyapı Liglerinin bir alternatifi olarak kulüplerin hizmetine sunulmuştur.

2017-2018 sezonunda büyümeye giden İstanbul Marmara Spor Okulları 2 yeni şube ve 2 yeni branş ekleyerek İstanbul Anadolu yakasının hemen her yerinde oturan gençlere 3 farklı branşta hizmet vermeye başlamıştır. Yeni şubeleri Koşuyolu ve Kozyatağı semtlerinde hizmet vermeye başlamış, yeni branşlar ise Voleybol ve Cimnastik olarak belirlenmiştir. Kozyatağı şubesi için kurulan Kadıköy Marmara Spor Kulübü 2018 yılında tescillenmiş ve İstanbul Marmara Spor Okulları Türkiye'de lisanslı sporcu sayısı ile yarışılması zor bir hacme ulaşmıştır.

Savaş KARAKAŞ liderliğinde; genç ve dinamik yönetim kadrosu, kolay ulaşılabilir salon avantajları, eğitim kalitesi, eğitmen kadrosunun genç nesillere çok güzel rol model olabilecek kişilerden oluşması, organizasyon gücü, kalitesi ve kurumsal iş anlayışı ile İstanbul Marmara Spor Okulları her geçen gün kendini yenilemekte ve ilerlemektedir. Kurulduğu günden bu güne dönem dönem farklı büyük kulüplerle isim hakkı anlaşmaları imzalamış olan İstanbul Marmara, uzun yıllar Üsküdar ilçesinde Beşiktaş J.K , sonrasında da Kartal şubesinde Galatasaray S.K, ile işbirliği yapmıştır. 2015-2021 sezonları arasında tüm şubelerinde ve organizasyonlarında Marmara Spor Okulları markası ile çalışmalarına devam etmekte olan organizasyonun, 2021-2022 sezonunda marka ismi İSTANBUL MARMARA SPOR OKULLARI olarak güncellenmiş ve aktif olarak Fıstıkağacı, Kartal, Kozyatağı Koşuyolu ve Sultangazi'de 5 aktif spor okulu,3 farklı spor branşı ve İstanbul altyapılarında TBF ve TVF’de mücadele eden onlarca takımı, yüzlerce aktif lisanslı sporcusu vardır.

VİZYONUMUZ

Ülkemizde gençliğe basketbol özelinde sporu sevdiren, kendi yetiştirdiği sporcularla üst düzey başarılar elde etmeyi hedefleyen, sektörde lider bir spor kulübü olmak.

MİSYONUMUZ

Türk Basketboluna zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek.
Genç nesillere basketbol özelinde sporu sevdirmek.
Ülkemizdeki lisanslı basketbolcu sayısını arttırmak.
Genç nesili spora yönlendirerek sokaktaki zararlı alışkanlıklardan ve arkadaşlıklardan korumak.
Çocukların spor oyun alanı sorununa çözüm sağlamak, sosyal bir paylaşım alanı yaratmak.
Profesyonel sporcular yetiştirmek.
Özgüveni yüksek, kendini iyi ifade edebilen, başarılı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak.

EKİBİMİZ


DENEYİMLİ ANTRENÖR EKİBİMİZLE TANIŞIN…

İstanbul Marmara Spor Okulları’nda aktif olarak görev yapan antrenörlerimizi bu sayfada bulabilirsiniz.

İSTANBUL MARMARA SPOR OKULLARI KURUCUSU


Savaş Karakaş
Kurucu

1989, İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. 03 Ağustos 2014 tarihinde, Arezu Sultanadeh Germi ile evlenmiştir. 03.03.2018 tarihinde Nefes isminde bir kız çocuğu babası olmuştur. Basketbol kariyerine T.C. Maltepe Üniversitesi Marmara Kolejinde başlamış ve Galatasaray S.K.’de sonlandırarak bilgi ve becerilerini paylaşmak için antrenörlük kariyerine başlamıştır. B Kategori antrenör belgesine sahiptir. Şu anda İstanbul Marmara Spor Kulübü ve Kadıköy Marmara Spor Kulübü Başkanı ve İstanbul Marmara Spor Okulları genel koordinatörlük görevlerine devam etmektedir.

İSTANBUL MARMARA ÜSKÜDAR ŞUBESİ


Berkay Alemdar
Basketbol - Baş Antrenör
1999, İzmit doğumludur. İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Yöneticiliği öğrencisidir. Basketbol kariyerine İstanbul Marmara Spor Kulübü’nde başlamıştır. Aktif olarak İstanbul Gedik Üniversitesi okul takımıda sporculuk kariyerine devam etmekte olup, İstanbul Marmara Spor Okulları’nda baş antrenörlük görevi almaktadır.

İSTANBUL MARMARA KOZYATAĞI ŞUBESİ


Ferhad Sultanzadeh
Koordinatör
Baturay Anekli
Basketbol - Baş Antrenör

İSTANBUL MARMARA KARTAL ŞUBESİ


Yaren Gürkan
Koordinatör
1999, Ankara doğumludur. Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu antrenörlük bölümü öğrencisidir. Tofaş Basketbol, Yenişehir Emek, Yeditepe, Global Basketbol Spor Kulüplerinde oynamıştır. E kademe antrenör belgesine sahiptir. 2017 yılında İstanbul Marmara bünyesinde antrenör olarak çalışmaya başlamış, şu anda Kartal şube koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.
Hakkı Korur Ölmez
Basketbol - Baş Antrenör
1990, İstanbul doğumludur. Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunudur. 29 Ağustos 2020 tarihinde, Dilara Özyurt ile evlenmiştir. Basketbol altyapı oyunculuk kariyeri Tekel Spor Kulübü'nde başlamış ve Marmara Koleji Spor Kulübünde sonlandırmıştır. İstek Vakfı Corporate Basketball League takımında oyunculuğa devam etmektedir. C Kademe antrenörlük belgesine sahiptir. 2008 yılında başladığı antrenörlük kariyerinde sırasıyla TMOK'da 5 yıl, Fenerbahçe Kartal Basketbol Okulu'nda 6 yıl, Potanın Kartalları SK'nde 1 yıl ve Kemah Spor Kulübü A Takımı'nda 1 yıl görev almıştır. İstek Uluğbey Özel Okullarında Beden Eğitimi Öğretmeni ve bölüm başkanıdır. Şu anda İstanbul Marmara Spor Okulları’nda baş antrenör olarak görev almaktadır.
Erdem Çalışkan
Basketbol - Baş Antrenör
1996, İstanbul doğumludur. Gedik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretmenlik Bölümü yüksek lisans mezunudur. C kategori antrenörlük belgesine sahiptir. A takım seviyesinde bir çok farklı spor kulübünde basketbol,futbol ve korfbol oynamıştır. Basketbol antrenörü olarak 3 yıl Titan Akademi Spor Kulübü, 2 yıl Kartal Anadolu Spor Kulübü ve 3 yıl Boğaziçi Spor Kulübü’nde görev almıştır. Şu an İstanbul Marmara Spor Okulları’nda baş antrenör olarak görev almaktadır.
Orkun Can Yarar
Basketbol - Yardımcı Antrenör
1998, İstanbul doğumludur. İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul öğrencisidir. Yeditepe Spor Kulübü ve Bayraktar Spor Kulübü’nde basketbol oynamıştır. Boğaziçi Kartalları SK'nde 3 yıl antrenörlük yapmıştır. Kariyerine İstanbul Marmara Spor Okulları’ında basketbol antrenörü olarak devam etmektedir.

İSTANBUL MARMARA KOŞUYOLU ŞUBESİ


Savaş Karakaş
Koordinatör
1989, İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. 03 Ağustos 2014 tarihinde, Arezu Sultanadeh Germi ile evlenmiştir. 03.03.2018 tarihinde Nefes isminde bir kız çocuğu babası olmuştur. Basketbol kariyerine T.C. Maltepe Üniversitesi Marmara Kolejinde başlamış ve Galatasaray S.K.’de sonlandırarak bilgi ve becerilerini paylaşmak için antrenörlük kariyerine başlamıştır. B Kategori antrenör belgesine sahiptir. Şu anda İstanbul Marmara Spor Kulübü ve Kadıköy Marmara Spor Kulübü Başkanı ve İstanbul Marmara Spor Okulları genel koordinatörlük görevlerine devam etmektedir.
Fatih Soylu
Basketbol - Baş Antrenör
Furkat Ergeshov
Voleybol - Baş Antrenör

İSTANBUL MARMARA SULTANGAZİ ŞUBESİ


İsa Çınar
Voleybol - Baş Antrenör
Ayşegül Toprak
Voleybol - Baş Antrenör
Atahan Günsay
Basketbol - Baş Antrenör
1992, Bursa doğumludur. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretmenlik bölümü mezunudur. Basketbol kariyerine Tofaş Spor Kulübü’nde başlamış, Kütahya Spor Kulübü’nde devam etmiştir. Aktif olarak beden eğitimi öğretmenliği yapmakta ve İstanbul Marmara Spor Okulları’nda baş antrenör olarak görevine devam etmektedir.