Hakkımızda

10 YILDAN FAZLA BİR GEÇMİŞE SAHİP, SÜREKLİ BÜYÜYEN BİR AİLEYİZ

2009 yılında temelleri atılan İstanbul Marmara Spor Okulları, bugün Anadolu yakasının çeşitli lokasyonlarında İstanbul altyapılarında mücadele eden onlarca takımı, yüzlerce aktif lisanslı sporcuya sahip!

İstanbul Marmara Spor Okulları, 2009 yılında çalışmalarına çocukluk ve gençlik döneminde uzun yıllar profesyonel basketbol oynamış, tam bir basketbol aşığı, İstanbul Üniversitesi mezunu, Savaş KARAKAŞ kuruculuğunda Maltepe Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda özel basketbol okulu olarak başlamıştır.

Başarılı geçen sezonun ardından, 2010 yılında Özel Ahmet Şimşek Koleji Spor Salonunda Marmara’nın ikinci şubesi açılmıştır. 2010-2011 sezonunda İstanbul Marmara Spor Kulübü kurularak basketbol altyapı müsabakalarına katılma kararı alınmış ve küçük takımdan A takıma kadar her yaş kategorisinde takımlar kurulmuştur. 2010-2011 sezonunda İstanbul Marmara A Takımı İstanbul üçüncüsü olarak kurulduğu ilk sene İstanbul derecesi yapmıştır. Marmara, çalışmalarına 2010-2011 sezonunda bir yenisini ekleyerek İstanbul Üsküdar Lisesi Spor Salonunda üçüncü şubesini açmıştır.​ Üsküdar şubesi ile birlikte daha da güçlenen kadro Üsküdar takımlarını da altyapı liglerine sokarak lisanslı sporcu sayısını ikiye katlamıştır.

Başarılı geçen sezonların ardından kulüp büyümeye devam etmiş ve İstanbul’un en merkezi ve kullanışlı salonlarından biri olan Koşuyolu Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda 4. basketbol okulu şubesini ve altyapı takımlarını oluşturmuştur. İstanbul Marmara Spor Kulübü olarak 2011-2012 sezonundan bu yana liglere katılmakta olan yeni şubede de sayısız sporcu yetiştirilmiş Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Anadolu Efes ve benzeri büyük kulüplere sayısız sporcu gönderilerek hiç bir maddi bedel talep etmeden transferlerini sağlamıştır.

2011 Ocak tarihinde tecrübesi ve basketbol için yaptıkları tartışmasız olan A.Hulusi YENAL ile anlaşarak ekibine güç katan Marmara her geçen yıl yeni organizasyonlar ve yeni projeler üretmiş ve Türk gençliğine büyük hizmet vermeye devam etmiştir. 2012-2013 sezonunda 5. şubesi olarak Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi Kapalı spor Salonunda çalışmalarına başlayan istanbul Marmara Spor Kulübü, şube koordinatörlüğüne tecrübeli basketbol yöneticisi Hulusi Yenal’ı getirmiştir.

VİZYONUMUZ

Ülkemizde gençliğe basketbol özelinde sporu sevdiren, kendi yetiştirdiği sporcularla üst düzey başarılar elde etmeyi hedefleyen, sektörde lider bir spor kulübü olmak.

İstanbul Marmara Spor Kulübü ve Spor Okulları sömestr döneminde Kış Basketbol Kampları, yaz aylarında Yaz Basketbol Kampları, Yaz Spor Okulları ve Sezon Öncesi Hazırlık Kampları düzenlemekte. İstanbul Marmara tamamen iç organizasyon bünyesindeki ekibi ile birlikte, İstanbul’un kanayan yarası olan altyapı takımları için lig, hazırlık maçı ve turnuva açığını görerek 2013-2014 yılından bu yana özel basketbol ligleri düzenlemektedir. Her yıl onlarca takımın katıldığı özel basketbol ligleri, İstanbul Altyapı Liglerinin bir alternatifi olarak kulüplerin hizmetine sunulmuştur.

2017-2018 sezonunda büyümeye giden İstanbul Marmara Spor Okulları 2 yeni şube ve 2 yeni branş ekleyerek İstanbul Anadolu yakasının hemen her yerinde oturan gençlere 3 farklı branşta hizmet vermeye başlamıştır. Yeni şubeleri Koşuyolu Özel Asfa Koleji ve Kozyatağı İlhami Ertem Ortaokulu, yeni branşlar ise Voleybol ve Cimnastik olarak belirlenmiştir. Kozyatağı şubesi için kurulan Kadıköy Marmara Spor Kulübü 2018 yılında tescillenmiş ve İstanbul Marmara Spor Okulları Türkiyede lisanslı sporcu sayısı ile yarışılması zor bir hacme ulaşmıştır.

Savaş KARAKAŞ liderliğinde; genç ve dinamik yönetim kadrosu, kolay ulaşılabilir salon avantajları, eğitim kalitesi, eğitmen kadrosunun genç nesillere çok güzel rol model olabilecek kişilerden oluşması, organizasyon gücü, kalitesi ve kurumsal iş anlayışı ile İstanbul Marmara Spor Okulları her geçen gün kendini yenilemekte ve ilerlemektedir. Kurulduğu günden bu güne dönem dönem farklı büyük kulüplerle isim hakkı anlaşmaları imzalamış olan İstanbul Marmara, uzun yıllar Üsküdar ilçesinde Beşiktaş J.K , sonrasında da Kartal şubesinde Galatasaray S.K, ile işbirliği yapmıştır. 2015-2021 sezonları arasında tüm şubelerinde ve organizasyonlarında Marmara Spor Okulları markası ile çalışmalarına devam etmekte olan organizasyonun, 2021-2022 sezonunda marka ismi İSTANBUL MARMARA SPOR OKULLARI olarak güncellenmiş ve aktif olarak Fıstıkağacı, Kartal, Kozyatağı ve Koşuyolu'nda 4 aktif spor okulu,3 farklı spor branşı ve İstanbul altyapılarında TBF ve TVF’de mücadele eden onlarca takımı, yüzlerce aktif lisanslı sporcusu vardır.

MİSYONUMUZ

Türk Basketboluna zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek.
Genç nesillere basketbol özelinde sporu sevdirmek.
Ülkemizdeki lisanslı basketbolcu sayısını arttırmak.
Genç nesili spora yönlendirerek sokaktaki zararlı alışkanlıklardan ve arkadaşlıklardan korumak.
Çocukların spor oyun alanı sorununa çözüm sağlamak, sosyal bir paylaşım alanı yaratmak.
Profesyonel sporcular yetiştirmek.
Özgüveni yüksek, kendini iyi ifade edebilen, başarılı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak.

EKİBİMİZ


DENEYİMLİ ANTRENÖR EKİBİMİZLE TANIŞIN…

İstanbul Marmara Spor Okulları’nda aktif olarak görev yapan antrenörlerimizi bu sayfada bulabilirsiniz.

İSTANBUL MARMARA SPOR OKULLARI KURUCUSU


Savaş Karakaş
Kurucu

1989, İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. 03 Ağustos 2014 tarihinde, Arezu Sultanadeh Germi ile evlenmiştir. 03.03.2018 tarihinde Nefes isminde bir kız çocuğu babası olmuştur. Basketbol kariyerine T.C. Maltepe Üniversitesi Marmara Kolejinde başlamış ve Galatasaray S.K.’de sonlandırarak bilgi ve becerilerini paylaşmak için antrenörlük kariyerine başlamıştır. B Kategori antrenör belgesine sahiptir. Şu anda İstanbul Marmara Spor Kulübü ve Kadıköy Marmara Spor Kulübü Başkanı, Üsküdar Marmara Spor Kulübü ve Kartal Marmara Spor Kulübü Başkan Yardımcısı ve İstanbul Marmara Spor Okulları genel koordinatörlük görevlerine devam etmektedir.

İSTANBUL MARMARA ÜSKÜDAR ŞUBESİ


Mehmetcan Yılmaz
Basketbol - Baş Antrenör
Furkat Ergeshov
Voleybol - Baş Antrenör
Berkay Alemdar
Basketbol - Yardımcı Antrenör
Ocak 1999 İzmit doğumludur. İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Yöneticiliği 2. Sınıf öğrencisidir. İstanbul Marmara Spor Kulübünde ( 2011-2017) ve İstanbul Gedik Üniversitesinde (Aktif) oyuncudur. Kariyerine basketbol antrenörü olarak devam etmektedir.

İSTANBUL MARMARA KOZYATAĞI ŞUBESİ


Yaren Gürkan
Şube Koordinatörü

9 şubat 1999 doğumludur. Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu antrenörlük eğitimine devam etmektedir. Tofaş Basketbol, Yenişehir Emek, Yeditepe, Global Basketbol Spor Kulüplerinde oynamıştır. E kademe antrenör belgesine sahiptir. 2017 yılında marmara bünyesinde antrenör olarak çalışmaya başlamış, şimdi ise Kozyatağı şube koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Murat Tozlu
Basketbol - Baş Antrenör
Ekim 1993 doğumludur. Gedik Üniversitesi spor bilimleri fakültesi Beden eğitim öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencisidir. Temel basketbol altyapısını Yeşil Giresun Belediye spor kulübünde alan Murat tozlu daha sonrasında  Üsküdar basketbol Ve Saray belediyede devam etmiştir. Şu an hala aktif olarak üniversitede Ligi'nde Gedik Üniversitesi forması giymektedir. 2014-2015 sezonundan itibaren Marmara spor okullarında basketbol antrenörlüğü görevini sürdürmektedir.
Arda Unul
Cimnastik - Baş Antrenör
Cem Akan
Basketbol - Yardımcı Antrenör

İSTANBUL MARMARA KARTAL ŞUBESİ


Onurcan Ertan
Şube Koordinatörü
Hakkı Korur Ölmez
Basketbol - Baş Antrenör
1990, İstanbul doğumludur. Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu mezunudur. 29 Ağustos 2020 tarihinde, Dilara Özyurt ile evlenmiştir. Basketbol altyapı oyunculuk kariyeri Tekelspor Kulübünde başlamış ve Marmara Koleji Spor Kulübünde sonlandırmıştır, 2 yıldır İstek Vakfı Corporate Basketball League Takımında oyunculuğa devam etmektedir. C Kademe antrenörlük belgesine sahiptir, 2008 yılında başladığı antrenörlük kariyerinde sırasıyla TMOK 5 yıl, Fenerbahçe Kartal Basketbol Okulu 6 yıl, Potanın Kartalları Sk 1 Yıl ve Kemah Spor Kulübü A Takımı 1 yıl olarak görev almıştır. Şuanda Kartal Marmara Basketbol Okulu ve İstek Uluğbey Özel Okullarında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev almaktadır.
Enes Badur
Basketbol - Baş Antrenör
30 Nisan 1996 Maltepe İstanbul doğumludur. İlk önce Marmara Üniversitesi Kontrol Ve Otomasyon Teknolojilerinden mezunu olup, Şuanda  Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümü öğrencisidir. Basketbola Tekelsporda başlayıp, 2015-2018 yılları arasında Kartal Fenerbahçe spor okullarında ve İstanbul kartal gençlik spor kulübünde yardımcı antrenörlük yapmıştır. 2018-2019 sezonunda ise Potanın kartalları spor kulübünde yardımcı antrenörlük yapıp Tbf U16C liginde ikincilik başarısı elde etmiştir. 2019-2020 sezonunda ise Marmara Asfa şubesinde baş atrenörlük görevinde devam etmektedir.
Funda Kartal
Voleybol - Baş Antrenör
1998 İstanbul doğumludur. İstanbul Prof. Faik Somer Spor Lisesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünden mezun olmuştur. Spor hayatına Sancaktepe Gençlik Spor Kulübü’nde voleybol branşında başlamış olup; Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nde ve Marmara Spor kulübü voleybol baş antrenörlüğü görevini sürdürmektedir.