14 YILDAN FAZLA BİR GEÇMİŞE SAHİP, SÜREKLİ BÜYÜYEN BİR AİLEYİZ

2009 yılında temelleri atılan İstanbul Marmara Spor Okulları, bugün İstanbul'un bir çok farklı lokasyonlarında altyapılarda mücadele eden onlarca takımı, yüzlerce aktif lisanslı sporcuya sahip!

İstanbul Marmara Spor Okulları, 2009 yılında çalışmalarına çocukluk ve gençlik döneminde uzun yıllar profesyonel basketbol oynamış, tam bir basketbol aşığı, İstanbul Üniversitesi mezunu, Savaş KARAKAŞ kuruculuğunda Maltepe Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda özel basketbol okulu olarak başlamıştır.

Başarılı geçen sezonun ardından, 2010 yılında Özel Ahmet Şimşek Koleji Spor Salonunda İstanbul Marmara’nın ikinci şubesi açılmıştır. 2010-2011 sezonunda İstanbul Marmara Spor Kulübü kurularak basketbol altyapı müsabakalarına katılma kararı alınmış ve küçük takımdan A takıma kadar her yaş kategorisinde takımlar kurulmuştur. 2010-2011 sezonunda İstanbul Marmara A Takımı İstanbul üçüncüsü olarak kurulduğu ilk sene İstanbul derecesi yapmıştır. İstanbul Marmara, çalışmalarına 2010-2011 sezonunda bir yenisini ekleyerek İstanbul Üsküdar Lisesi Spor Salonunda üçüncü şubesini açmıştır.​ Üsküdar şubesi ile birlikte daha da güçlenen kadro Üsküdar takımlarını da altyapı liglerine sokarak lisanslı sporcu sayısını ikiye katlamıştır.

Başarılı geçen sezonların ardından kulüp büyümeye devam etmiş Koşuyolu Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda da basketbol okulu şubesini ve altyapı takımlarını oluşturmuştur. İstanbul Marmara Spor Kulübü olarak 2011-2012 sezonundan bu yana liglere katılmakta olan sayısız sporcu yetiştirilmiş Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Anadolu Efes ve benzeri büyük kulüplere sayısız sporcu gönderilerek hiç bir maddi bedel talep etmeden transferlerini sağlamıştır.

İstanbul Marmara her geçen yıl yeni organizasyonlar ve yeni projeler üretmiş ve Türk gençliğine büyük hizmet vermeye devam etmiştir. istanbul Marmara Spor Kulübü günümüze İstanbul’un bir çok farklı lokasyonunda spor okulları ve altyapı takımları ile Türk gençliğine ve Türk sporuna hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul Marmara Spor Kulübü ve Spor Okulları sömestr döneminde Kış Basketbol Kampları, yaz aylarında Yaz Basketbol Kampları, Yaz Spor Okulları ve Sezon Öncesi Hazırlık Kampları düzenlemekte. İstanbul Marmara tamamen iç organizasyon bünyesindeki ekibi ile birlikte, İstanbul’un kanayan yarası olan altyapı takımları için lig, hazırlık maçı ve turnuva açığını görerek 2013-2014 yılından bu yana özel basketbol ligleri düzenlemektedir. Her yıl onlarca takımın katıldığı özel basketbol ligleri, İstanbul Altyapı Liglerinin bir alternatifi olarak kulüplerin hizmetine sunulmuştur.

2017-2018 sezonunda büyümeye giden İstanbul Marmara Spor Okulları 2 yeni şube ve 2 yeni branş ekleyerek İstanbul Anadolu yakasının hemen her yerinde oturan gençlere 3 farklı branşta hizmet vermeye başlamıştır. Yeni şubeleri Koşuyolu ve Kozyatağı semtlerinde hizmet vermeye başlamış, yeni branşlar ise Voleybol ve Cimnastik olarak belirlenmiştir. Kozyatağı şubesi için kurulan Kadıköy Marmara Spor Kulübü 2018 yılında tescillenmiş ve İstanbul Marmara Spor Okulları Türkiye'de lisanslı sporcu sayısı ile yarışılması zor bir hacme ulaşmıştır.

Savaş KARAKAŞ liderliğinde; genç ve dinamik yönetim kadrosu, kolay ulaşılabilir salon avantajları, eğitim kalitesi, eğitmen kadrosunun genç nesillere çok güzel rol model olabilecek kişilerden oluşması, organizasyon gücü, kalitesi ve kurumsal iş anlayışı ile İstanbul Marmara Spor Okulları her geçen gün kendini yenilemekte ve ilerlemektedir. Kurulduğu günden bu güne dönem dönem farklı büyük kulüplerle isim hakkı anlaşmaları imzalamış olan İstanbul Marmara, uzun yıllar Üsküdar ilçesinde Beşiktaş J.K , sonrasında da Kartal şubesinde Galatasaray S.K, ile işbirliği yapmıştır. 2015-2021 sezonları arasında tüm şubelerinde ve organizasyonlarında Marmara Spor Okulları markası ile çalışmalarına devam etmekte olan organizasyonun, 2021-2022 sezonunda marka ismi İSTANBUL MARMARA SPOR OKULLARI olarak güncellenmiş ve aktif olarak Acıbadem, Atalar, Bulgurlu, Bahçeşehir, Fenerbahçe, Fıstıkağacı, Kartal, Kozyatağı, Koşuyolu ve Sultangazi'de 10 aktif spor kampüsü, 5 farklı spor branşı ve İstanbul altyapılarında TBF ve TVF’de mücadele eden onlarca takımı, yüzlerce aktif lisanslı sporcusu vardır.

VİZYONUMUZ

Ülkemizde gençliğe basketbol özelinde sporu sevdiren, kendi yetiştirdiği sporcularla üst düzey başarılar elde etmeyi hedefleyen, sektörde lider bir spor kulübü olmak.

MİSYONUMUZ

Türk Basketboluna zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek.
Genç nesillere basketbol özelinde sporu sevdirmek.
Ülkemizdeki lisanslı basketbolcu sayısını arttırmak.
Genç nesili spora yönlendirerek sokaktaki zararlı alışkanlıklardan ve arkadaşlıklardan korumak.
Çocukların spor oyun alanı sorununa çözüm sağlamak, sosyal bir paylaşım alanı yaratmak.
Profesyonel sporcular yetiştirmek.
Özgüveni yüksek, kendini iyi ifade edebilen, başarılı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak.

EKİBİMİZ


DENEYİMLİ EKİBİMİZLE TANIŞIN…

İstanbul Marmara Spor Okulları’nda aktif olarak görev yapan antrenörlerimizi bu sayfada bulabilirsiniz.

YÖNETİM KURULU

Hulusi Yenal


Genel Koordinatör

Gurur Beker


Sportif Direktör

Ferhat Soltanzadeh


Mali İşler Direktörü

Dr. Ali Özcan


Yönetim Danışmanı

BAHÇEŞEHİR KAMPÜSÜ

ACIBADEM (KADIKÖY) KAMPÜSÜ

FENERBAHÇE (KADIKÖY) KAMPÜSÜ

KOŞUYOLU (KADIKÖY) KAMPÜSÜ

KOZYATAĞI (KADIKÖY) KAMPÜSÜ

ATALAR (KARTAL) KAMPÜSÜ

SOĞANLIK (KARTAL) KAMPÜSÜ

SULTANGAZİ KAMPÜSÜ

BULGURLU (ÜSKÜDAR) KAMPÜSÜ

FISTIKAĞACI (ÜSKÜDAR) KAMPÜSÜ